Elementy Strategii

Elementy Strategii

To podręcznik do nauki strategii, który omawia kilka elementów, które pozwolą czytelnikom lepiej zrozumieć cel gry na podstawie konkretnych przykładów z praktyki arcymistrza Bartłomieja Maciei i mistrza międzynarodowego Witalisa Sapisa („Mistrzowska strategia”). „Elementy strategii” to rozszerzona wersja książki „Mistrzowska strategia”.

Podręcznik polecany przez Polski Związek Szachowy

Liczba możliwych pozycji w szachach jest olbrzymia, wg szacunku Shannona rzędu 10^42.5, a liczba różnych partii, które można rozegrać, nawet gdyby ograniczyć je do zaledwie 40 posunięć, jest znacznie większa niż liczba atomów w znanym, obserwowalnym wszechświecie. Oznacza to, że nawet najpotężniejsze komputery nie są w stanie wszystkiego precyzyjnie obliczyć.

W praktyce każdego szachisty niezbędne jest myślenie strategiczne, wyszukiwanie różnych planów i umiejętne ocenianie konsekwencji ich wybrania. Stopniowe poprawianie pozycji jest często kluczem do sukcesu w całej partii. Nic dziwnego, że tak cenione w życiu cechy jak: myślenie strategiczne, krytyczne, logiczne, analityczne, umiejętność rozwiązywania problemów, przewidywania i podejmowania racjonalnych decyzji, koncentrację, cierpliwość i pamięć można w sposób naturalny poprawić grając regularnie w szachy, do czego gorąco zachęcamy.

Celem książki jest przybliżenie podstawowych zasad strategicznych obowiązujących w szachach, a także pokazanie na konkretnych przykładach korzyści z ich stosowania. Zauważyliśmy, że książek o takiej tematyce, adresowanych do szerokiego grona odbiorców, nie ma wiele, dlatego postanowiliśmy wypełnić tę lukę.

Opinie czytelników

Fragmenty książki

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Warianty książki

Elementy strategii (TOM 1 + 2) miękka oprawa wysyłka paczkomatem lub paczką Poczty Polskiej

189 zł

Elementy strategii (TOM 1 + 2) twarda oprawa wysyłka paczkomatem lub paczką Poczty Polskiej

204 zł

Elementy strategii TYLKO TOM 1 miękka oprawa plus przesyłka listem poleconym

100 zł

Elementy strategii TYLKO TOM 2 miękka oprawa plus przesyłka listem poleconym

100 zł